• Úvod
  • O mne
  • Môj profesijný príbeh

Môj príbeh

Môj profesijný život charakterizuje zmena. Zmena a prehodnocovanie priorít v tom, či inom životnom období. A k tomu veľká dávka nadšenia.

Prebúdzanie kreativity a skok do reality

V mladosti som si vysnívala krásny študijný odbor. Módne návrhárstvo a priemyselný dizajn som sa rozhodla študovať v Nemecku. Nastala zmena a ja som na najbližších päť rokov "pristála" v Rusku. Na Moskovskej štátnej univerzite potravinárskych technológií som sa stala mlynárkou. Napriek tomu, že som v odbore, ktorý som študovala nikdy nepracovala, roky prežité v Moskve boli tou najlepšou školou do života a som za túto skúsenosť veľmi vďačná.

Najkrajšie obdobie v mojom živote

10 rokov som pracovala ako asistentka. Prioritou v tomto období bola pre mňa výchova našich detí. Venovať im čas a pozornosť vtedy, keď to najviac potrebovali. Dnes vidím, že to bola dobrá investícia. Nenáročná práca mi dala dostatok priestoru aj na vlastný rozvoj. Početné kurzy a semináre v oblasti osobnostného rozvoja, ako aj kurzy nemeckého a anglického jazyka ma sprevádzali týmto životným obdobím. Stala som sa štátnou tlmočníčkou pre jazyk ruský. Práve ruštine vďačím za mnohé svoje životné a pracovné skúsenosti.

Najväčší kariérny postup a nadšenie

10 rokov som zastupovala rakúsku nadnárodnú spoločnosť vo Východnej Európe. V niekoľkých rusky hovoriacich krajinách som bola zodpovedná za obchod a marketing. Viedla som vlastné tímy a spolupracovala s partnerskými organizáciami. Organizovala som výstavy, semináre a konferencie, vydávala firemné odborné noviny. Dcérsku spoločnosť, ktorú som zakladala na Ukrajine, som viedla viac ako 6 rokov. Robila som prácu, ktorú som si vysnívala. Kariérny skok z asistentky na obchodnú a marketingovú riaditeľku je možný iba pri veľkej dávke nadšenia. Nadšenia, schopností a zručností, viery a dôvery.
Nadšenie ma sprevádza celým mojim životom, za dary a talenty, ktoré som dostala do vienka som nesmierne vďačná, na svojich schopnostiach a zručnostiach neustále pracujem a popri tom všetkom verím, že ma intuícia vedie v živote tým správnym smerom.

Burnout a intuícia

Napriek tomu, že som sa vo svojej práci cítila ako ryba vo vode, napriek dobrým výsledkom a fantastickým vzťahom s ľuďmi okolo mňa som začínala cítiť v živote čoraz väčší tlak a únavu. Pôvod svojich problémov som mylne hľadala vo svojom okolí. Vo firme v nekonštruktívnych riešeniach, v častom lietaní na služobné cesty, vo vzťahu v podstate v každej maličkosti. Jedného dňa som sa zobudila a nevládala som si pripraviť ani raňajky. Nevládala som prejsť viac ako pár schodov. Nevládala som ísť do práce. Proste som nemala silu na nič. Prišiel pád... úplné dno a strata životnej energie.
Kedy som v tom čase vedela signály intuície zavnímať lepšie a mala k intuícii takú dôveru ako dnes, nemuselo sa to stať. Všetko je však vždy tak ako má byť a dnes som za tú skúsenosť dokonca vďačná. Pochopila som, že táto životná etapa mi dala to, čo mi dať mala a ja sa mám uberať inou cestou.
Dnes sme s intuíciou nerozlučnou dvojkou a život bez intuície si už ani neviem predstaviť. Vo svojom živote sa jednoducho nechávam viesť. A je to naozaj príjemné.

Hľadanie cesty a koučing

Prihlásila som sa do koučovacej školy. Len tak, spontánne. Na prvej hodine sme mali na lístok napísať svoje očakávania od koučovacieho výcviku. Na mojom lístku stálo: "Očakávam, že sa mi počas výcviku ukáže tá správna cesta v mojom ďalšom profesijnom smerovaní v živote...." Lístok sme vložili do obálky. Početné hodiny koučovacích rozhovorov počas výcviku, v ktorých som vystupovala ako v roli kouča, tak aj v roli koučovaného začali postupne čistiť môj život, otvárať cesty, dávať silu pustiť sa aj do toho, kde bol tak trošku strach či obavy. Posledný deň koučovacieho výcviku sme si svoje obálky otvorili. Pri čítaní mojich slov na lístočku som sa usmievala. Už som nehľadala, už som našla...

Teraz sprevádzam ľudí zmenami v ich životoch, či už osobných, alebo pracovných ja. Koučingu vďačím za mnohé zmeny vo svojom živote a robím ho s láskou.
S láskou pre vás. Ale tak trošku aj pre seba, lebo vaše posuny ma neskutočne dobíjajú, lebo sa v tejto práci cítim šťastná, lebo úspech mojich klientov je aj úspechom mojim. A som za to vďačná.

Ing. Tatiana Červená - môj príbeh

Naša stránka využíva cookies pre zabezpečenie 100% funkčnosti.